MOCART BET PRVA LIGA

RFK Grafičar – Mladost GAT 2:1 (1:1)

Beograd – Stadion „Rajko Mitić“ jug veštačka trava. Gledalaca: 350. Sudija: Ljubiša Borisavljević (Ivanjica). Strelci: Ćurić u 8. i 90+5. za RFK Grafičar, Šušnjar u 2. za Mladost GAT.

RFK GRAFIČAR: Vraneš, Matić, Spasojević (od 81. Maksimović), Babakar (od 62. Petrović), Vasiljević, Ćurić, Jovanović, Vukičević, Ogbu (od 69. Stojanović), Radojević, Ajdar (od 81. Mladenović).

MLADOST GAT: M. Živković, Drobnjak, Vukadinović (od 79. K. Živković), Jokić (od 79. Popović), Kokanović (od 79. Babić), Tanasin, Mitošević, Šušnjar, Vidović (od 72. Jezdović), Čečarić (od 56. Đuričin), Dubačkić.

U poslednjim trenucima domaćin je stigao do pobede, a gol vredan tri boda postigao je Marko Ćurić.

Krenulo je kao po loju, sa sredine terena Kokanović je uposlio Vukadinovića, a ovaj u srcu šesnaesterca pronašao Šušnjara, koji uleće u prazan prostor i udarcem glavom matira istrčalog Vukašina Vraneša. U osmom minutu – izjednačenje, propust odbrane Mladosti GAT i povratna lopta Babakara, čiju asistenciju u gol pretvara Ćurić, upisavši prvu recku. Grafosi su leteli po terenu, uspostavši kontrolu, a posle napada po desnoj strani Matić je uputio paralelu, ali golgeteri su spavali. U jeku naleta okušao se i Radojević, udarcem sa 25 metara. Pred pauzu, nakom kombinacije Kokanovića i Šušnjara, pucao je Vuk Mitošević, a, u zadnji čas, isprečio se Aleksej Vukićević.

Zapretio je Spasojević nakon dodavanja strelca Ćurića, međutim šut je završio pokraj gola. U 60. minutu Vraneš je dobro intervenisao, najpre je Jokić izveo udarac iz ugla, a sa druge strane Vukadinović opalio, uz refleks golmana Grafičara. Nekoliko trenutaka kasnije, saveznik Mladena Živkovića bila je prečka, ponovo je šutirao Marko Ćurić. Pre poslednjeg zvižduka sudije Borisavljevića, u petom minutu nadoknade, isti igrač je povukao loptu od šesnaesterca, protutnjavši pored čuvara i završnicom u stilu vrsnih centarfora doneo pobedu domaćinu – 2:1.